Debian 12 наближається

Стабільний Debian 12 «Книгоман» все ближче

12 Січень, припинено прийом нових посилок. Tym samym doszło do pierwszego zamrożenia системи, aby przygotować się do stabilnego wydania. Autorzy planują jeszcze trzy kolejne takie wydarzenia.

Debian 12 powinien pojawić się w połowie 2023 roku. Pierwsza wersja testowa alfa jest już dostępna. W nowej wersji pojawią się oczywiście inne zmiany, między innymi zmiana serwera audio na Pipewire.

SeoHost.pl

Jeśli chodzi o Debian 12 „Bookworm”, prawdopodobnie będzie on zasilany przez długoterminowo obsługiwaną serię Linux Kernel 6.1 i będzie wyposażony w takie funkcje, jak wykrywanie systemu Windows 11 dla użytkowników z podwójnym rozruchem, obsługa nowych urządzeń ARM i RISC-V oraz znacznie więcej, które zostaną ujawnione aż do ostatecznej wersji.

Grafika „Emerald” autorstwa Juliette Taka zostanie użyta jako domyślny motyw „Bookworm” w Debianie GNU/Linux 12. Będzie to używane jako tapeta, ekran logowania, instalator, ekran startowy Plymouth, program ładujący GRUB, Syslinux / Isolinux, a nawet jako baner na stronie internetowej, blogu i wiki.

Наскільки корисним був цей пост?

Натисніть на зірку, оцінити це!

Середня оцінка 4.7 / 5. кількість голосів: 15

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.